Internetové bankovnictví je víc než jen správa peněz

Internetové bankovnictví otevřené na notebooku.

Dnešní doba jednoznačně nahrává k tomu, mít své úspory uložené v bance, nikoliv doma ve slamníku. Přispívá k tomu také internetové bankovnictví. Služba dostupná několik dlouhých let, jejíž vývoj míří mílovými kroky kupředu. Prostřednictvím internetového bankovnictví máte peníze pod drobnohledem a můžete zároveň využívat spoustu dalších služeb.

Kolik stojí internetové bankovnictví?

Ještě, než se pustíme do podrobného rozebírání internetového bankovnictví je vhodné zmínit, kolik taková služba u bank vlastně stojí? Odpověď naleznete v níže uvedené tabulka, která je v tomto směru poměrně jasně vypovídající.

SlužbaCena
Vedení internetového bankovnictvíZdarma
Příjem elektronických platebZdarma
Odesílání tuzemských platebZdarma až 6 Kč za platbu
Elektronické výpisyZdarma
Kolik se obvykle platí za internetové bankovnictví?

Jak můžete vidět, většina bank nabízí tento praktický nástroj pro správu financí zcela zdarma. Jen výjimečně si některé banky účtují poplatky za platbu nebo nabízí placený balíček služeb.

Platby všeho druhu

Internetové bankovnictví slouží nejenom pro správu peněz, ale zároveň pro manipulaci s nimi samotnými. Realizovat můžete běžné tuzemské platby na libovolné bankovní účty. Zároveň lze zadávat trvalé příkazy, SEPA platby a inkasa. Výjimkou nejsou ani výhledy plánovaných plateb nebo kompletní historie několik let nazpět. V tomto ohledu se při placení nemusíte omezovat. Přínosem jsou i okamžité platby, takže peníze se na účtech jiných bank mohou objevit obratem.

Co dalšího přináší internetové bankovnictví?

Novodobé technologie a rychlý vývoj nabízí vždy něco nového. Dnes můžete skrze internetové bankovnictví nastavit například to mobilní, SMS notifikace, ale i zmocněné osoby pro správu s Vašimi financemi. S internetovým bankovnictvím lze jednat jako s online bankéřem, u kterého vyřídíte cokoliv. Typickým příkladem je sjednání úvěru, pojištění karty, cestovní pojištění, stavební spoření, penzijní spoření a ostatní služby.

Jděte v tomto případě s dobou a využívejte nejnovějších nástrojů pro správu peněz. Ve výsledku zjistíte, že Vám takový krok šetří nejenom drahocenný čas, ale i peníze. Bezpečnost financí je dnes na prvním místě.