Nejčastější dotazy k Plugo eshopu na Facebooku

Nevím jak postupovat s instalací, můžete mi poradit?

Nic se neděje, pokud nevíte jak postupovat, podívejte se prosím na jednoduchý návod instalace eshopu nebo nás kontaktujte na telefonním čísle: 774 399 663, kde Vám všechno krok za krokem vysvětlíme a pomůžeme s instalací.


Kde najdu XML feed pro Zboží.cz nebo pro Heureka.cz?

Kontaktujte administrátora nebo tvůrce vašeho internetového obchodu, který vám sdělí, na jaké adrese máte umístěný XML feed. Je pouze na vás, zda vložíte XML feed pro Zboží.cz nebo pro Heureka.cz.


Co je obsahem XML feedu?

XML feed obsahuje aktuální informace o veškerém nabízeném sortimentu ve vašem internetovém obchodě. Jedná se o informace jako je název, cena, dostupnost, obrázek produktu apod. Pokud na svém internetovém obchodu negenerujete XML feed pro Zboží.cz nebo Heureka.cz neváhejte nás kontaktovat. Více informací ke specifikaci XML feedu získáte zde:


Nemám firemní profil na Facebooku. Jak mám postupovat?

Zavolejte nám nebo napište a pomůžeme vám se založením firemního profilu na Facebooku. Za jednorázový poplatek 500 Kč bez DPH vám založíme stránku včetně levého banneru z dodaného loga.

Anebo si zaregistrujte svůj vlastní firemní profil kliknutím na uvedený odkaz http://www.facebook.com/pages/create.php a postupujte podle následujících kroků:

  • klikněte na tento odkaz
  • vyberte zda se jedná o Místní podnik, organizaci, značku, umělce, zábavu nebo společenství
  • vyplňte požadované údaje, potvrďte souhlas s podmínkami Facebooku a klikněte na tlačítko Začínáme, pokud jste nebyli přihlášeni, bude vyzváni k přihlášení ke svému osobnímu profilu
  • blahopřejeme, máte založený firemní profil na Facebooku
  • postupujte dle návodu pro přidání Plugo eshopu na Facebook

V případě, že nemáte osobní profil na Facebook, musíte si jej nejdříve založit, aby jste si mohli založit firemní stránku na Facebooku.


Můžu mít Plugo eshop na Facebooku i bez vlastního internetového obchodu?

Provozovat Plugo eshop na Facebooku bez vlastnictví internetového obchodu nelze. Plugo eshop aplikace není plnohodnotým internetovým obchodem, slouží pro zobrazování zboží z vašeho eshopu pomocí XML feedu (Zboží.cz nebo Heureka.cz) ve vašem firemním profilu. Pokud nemáte vlastní eshop, doporučujeme řešení od naší společnosti Plugo, více informací získáte zde.


Ostatní mají na Plugo eshopu na Facebooku kategorie, já ne. Co proto udělat?

Především ve feedu pro Zboží.cz jsou kategorie nepovinné, proto je možná do feedu negenerujete. Změnit to můžete kontaktováním administrátora vašeho eshopu, který velmi jednoduše během 10 minut generování kategorií do XML feedu přidá dle požadované specifikace.

Připravili jsme pro Vás rozšíření XML feedu, pokud budete chtít níže uvedené vylepšení využít, nechte si od administrátora vytvořit kopii feedu, který posílate do Zboží.cz, jelikož web Zboží.cz takto upravený feed není schopen zpracovat.


V eshopu měníme ceny a zboží každý den, projeví se tato změna i v Plugo eshopu na Facebooku?

Ano, aktualizace probíhají průběžně několikrát denně, takže vždy budete mít aktuální zboží a ceny ve svém eshopu na Facebooku dle vloženého feedu.


Potřebujete poradit, udělali jste chybu při výběru tarifu?

Zavolejte nám nebo nám napište, rádi vám pomůžeme.